Dresen optiek verhuist eind dit jaar naar de nieuwe stadswijk Oosteroever in Oostende
Van regie naar verstilde fotografie
Dirk Goethals bouwde jarenlang een carrière uit als regisseur in de commerciële en bedrijfswereld. Na studies communicatie, grafisch ontwerp en film, onder meer in de Verenigde Staten, werkte hij meer dan drie decennia aan uiteenlopende projecten.
Toch groeide de nood om een eigen, persoonlijk pad te bewandelen. Onder de naam Jules August, een verwijzing naar zijn grootvaders, koos hij resoluut voor fotografie. Zijn beelden dragen nog steeds een filmisch karakter, maar ademen tegelijk rust en verstilling. Waar regie vaak draait om tempo en structuur, vindt hij in fotografie net focus en rust. Thema’s zoals liefde, verlies en menselijke emoties lopen als een rode draad door zijn werk.
"De keuze voor Oostende en specifiek de hippe stadswijk Oosteroever, is voor mij allesbehalve toevallig. Als geboren Oostendenaar voelde ik me altijd verbonden met de zee en de stad."
Dirk Goethals
De zee als blijvende inspiratie
De keuze voor Oostende en specifiek de hippe stadswijk Oosteroever, is voor Goethals allesbehalve toevallig. Als geboren Oostendenaar voelde hij zich altijd verbonden met de zee en de stad. Na jaren in Gent keerde hij terug naar wat voor hem essentieel is, de nabijheid van de zee, rust en natuur.
Die omgeving is duidelijk voelbaar in zijn werk, waarbij het licht en de rust van de kust een natuurlijke inspiratiebron zijn. Het atelier zelf is dan ook meer dan een werkruimte, het is een plek waar bezoekers kunnen beleven, kijken en vooral ervaren.
Oosteroever, een plek om te ontdekken
De succesvolle opening van Atelier Jules August en de enorme belangstelling, tonen dat er duidelijk interesse is in dit soort initiatieven op Oosteroever. Peter De Decker, COO van Versluys Groep, vat het goed samen: “Jules Atelier versterkt niet alleen het artistieke aanbod in de wijk, maar onderstreept ook het karakter van Oosteroever als plek waar creativiteit en levenskwaliteit hand in hand gaan.”
Oosteroever evolueert in sneltempo tot een uitzonderlijke plek aan zee waar wonen, werken, beleven en creëren samenkomen. De combinatie van water, zee en strand zorgt voor een inspirerende omgeving. Met een sterk groeiend aanbod van nieuwe bistro’s, designshops en kunstgalerijen ontwikkelt Oosteroever zich steeds meer tot het nieuwe shopping, art & dining district van Oostende waar kwaliteit en authenticiteit centraal staan. De komst van Jules Atelier past perfect binnen dat verhaal.
Atelier Jules August, een nieuwe creatieve hotspot op Oosteroever
Bezoekers kunnen het atelier ontdekken tijdens open momenten of op afspraak. Daarmee wordt Jules Atelier een nieuwe halte voor wie Oosteroever wil beleven als inspirerende bestemming aan zee.
Contactpersoon voor dit persbericht
PETER DE DECKER
COO Versluys Groep
peter@groepversluys.be
-
Versluys Groep
Algemene communicatie & pers
DOMINIQUE DE HEYN
dominique@groepversluys.be
Versluys Groep । Zandvoordestraat 465 - 8400 Oostende België । T +32 (0)59 70 89 83